Wiosna nadchodzi. Obudź do życia swój ogród i ciesz się jego pięknem przez całe lato

Dni stają się cieplejsze i bardziej słoneczne. Pokrywa śniegu powoli, ale nieustępliwie topnieje. To pierwsze znaki, że warto zacząć przygotowywać ogród na lato. Wiele roślin ma swoje idealne momenty do podcięcia lub zasadzenia. Nie przegap tych okazji na cenną kosmetykę.

W pierwszych miesiącach ocieplenia nie należy działać pochopnie. Często mogą pojawiać się przymrozki w nocy i nie powinno się narażać tych najbardziej wrażliwych kwiatów i krzewów.

Na ten moment pielęgnacja ogrodu polega głównie na oczyszczeniu całości i pozbycia się resztek zimy. Warto zgrabić cały trawnik, usuwając leżące gałęzie, śmieci i inne zanieczyszczenia. Przyda się wymiana wody w oczkach i sadzawkach. Przegniłe rośliny i ich fragmenty trzeba zanieść na kompost.

Dodatkowej świeżości można dodać, porządkując i myjąc taras, balkon i inne miejsca użytkowe. Po przywróceniu ogrodu do stanu gotowości warto dokładnie zaplanować wymarzone zmiany lub zatroszczyć się o aktualne rośliny. Skupiając się na każdej grupie, powinno się sprawdzić specjalistyczne wymagania i zalecenia, a następnie rozpisać w czasie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne.

Jeśli nie mamy do tego głowy, chęci czy zwyczajnie czasu, dobrym pomysłem będzie znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Warto rozglądnąć się po okolicy i zorientować się w ofertach firm lub ludzi, którzy się tym zajmują. Z użyciem profesjonalnych narzędzi i bogatego doświadczenia ci ludzie szybko uwiną się z niezbędnymi pracami i zatroszczą się o Twój ogród. Tobie pozostanie tylko cieszenie się jego pięknem, przez wiele miesięcy.

kowalikowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.