Pomysły na dekoracje Wielkanocne

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy! Dla wielu to magiczny czas, dla niektórych bardzo ważny. Każdy chce je spędzić w rodzinnym gronie i w przyjaznej atmosferze. Tak samo jak na inne święta na przykład Bożego Narodzenia ludzie ozdabiają swe domy w przeróżne dekoracje, kupują je a często robią je sami!
Pomysły na wielkanocne dekoracje znajdziecie w internecie, możecie sami wymyślić co zrobić – jeśli jesteście osobami kreatywnymi.


Jest wiele pomysłów i inspiracji na przeróżnych stronach internetowych ale również w sklepach stacjonarnych czy kwiaciarniach.


Co najbardziej kojarzy nam się ze świętami Wielkiej Nocy?

Zajączki, wianuszki, jajka wydmuszki. Jajka wydmuszki można zrobić samemu, ozdobić je w przeróżne wzory i z przeróżnych rzeczy!
Wielkanocne stroiki królują w tym okresie, również nie są trudne do przygotowania, a ile przy tym zabawy. Szczególnie gdy w domu są dzieci! One mają najwięcej zabawy w przygotowaniach różnych dekoracji a dodatkowo pozwalamy im wyzwolić ich indywidualną kreatywność!


W okresie Wielkanocy pojawiają się na stole kolory wiosny!
Każdy na te święta zbiera gałązki bazi. Można zrobić z nich wianki lub postawić zwyczajnie do wazonu. Wiele osób farbuje jajka na Wielkanoc. Każdy zapewne się z tym już spotkał. Prócz farbek kupowanych w sklepie możemy sami zrobić barwniki na przykład z buraków z odrobiną octu uzyskamy ładny czerwony kolor jaj. Brązowy kolor uzyskasz dzięki cebuli, a zielony dzięki pokrzywie.


Jest wiele naklejek dostępnych w sklepach, które możemy nakleić na jajka, możemy też dać je dzieciom aby popisały się swoimi zdolnościami i pomalowały je same aby w koszyczku było naprawdę kolorowo!

Wielkanoc – rodzinny czas


Święta to zawsze piękny i rodzinny czas, ozdoby i pomysły na nie mogą być przeróżne, w domu ma przede wszystkim królować spokój i rodzinna, przyjazna atmosfera. Ważne jest, aby spędzić je w gronie najbliższych sobie osób.
Wiadomo, że to dzieci zawsze mają najlepszą zabawę podczas przygotowań do świąt podczas gdy rodzice panikują i skupiają się na przygotowywaniu potraw.


Ozdoby na święta potrafią szarpnąć nas po kieszeni, szczególnie jeśli chcemy aby dom i stół wyglądał naprawdę świetnie. Dlatego warto poszukać inspiracji w różnych źródłach i spróbować stworzyć samemu coś pięknego i wyjątkowego!


Pomysły na wielkanocne dekoracje znajdziecie jak już mówiłam – w internecie – tam jest tego masa! Nawet są poradniki krok po kroku jak coś stworzyć. Książki do rzeczy Handmade też mogą okazać się pomocne, ale również możemy użyć swojej wyobraźni i zdziałać coś samemu!