Wygodny fotel do ogrodu – jak go znaleźć?

Urządzanie ogrodu polega nie tylko na posadzeniu roślin i wypielęgnowaniu trawnika. Jednocześnie warto zadbać o miejsce do wypoczynku. Tam z kolei przyda się wygodny fotel ogrodowy. Jak znaleźć odpowiedni model? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Fotel na taras z zadaszeniem

Kupując odpowiedni mebel do ogrodu należy kierować się przede wszystkim miejscem, w którym będzie miał stać. Na zadaszonym tarasie możemy bowiem postawić fotel ogrodowy wykonany z dowolnego materiału oraz posiadający dowolne obicie. Bez dachu natomiast mebel ten będzie musiał się zmierzyć z trudnymi warunkami atmosferycznymi, w tym deszczem, a także mrozem. Pod dachem zatem można postawić chociażby meble drewniane. Bardzo modne są modele nawiązujące odrobinę do stylistyki vintage. Mają naturalny kolor oraz lekkie, jakby wiklinowe obicie. Takie fotele nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie zapewniają wysoki komfort ich użytkowania. Na zadaszonym tarasie bardzo efektowny jest też fotel ogrodowy w formie miękkiej pufy z oparciem. Dzięki wypełnieniu z granulatu EPS dopasowuje się do kształtu ciała i tworzy dla niego idealne podparcie. To designerski i nowatorski mebel idealnie sprawdzający się w przestrzeniach urządzonych w stylu nowoczesnym.

Fotel, który może zmoknąć

W niezadaszonych ogrodach przyda się natomiast fotel ogrodowy, który nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych, a jednocześnie nie reaguje na mróz albo wilgoć. Polecamy w szczególności meble wykonane z aluminium. To produkty trwałe i niezawodne, a przy okazji bardzo eleganckie. Żeby uczynić fotel wygodnym wystarczy do niego dokupić grubą poduszkę. Będzie idealny na spędzenie w nich długich godzin z książką. Fotel ogrodowy odporny na działanie  wilgoci, mrozu albo silnego słońca może być też wykonany z metalu albo tworzywa sztucznego. Popularny jest w szczególności ekorattan, czyli materiał syntetyczny bazujący na włóknach polietylenowych. Wygląda praktycznie jak prawdziwy rattan, a zatem bardzo naturalnie, a jednak jest zdecydowanie bardziej praktyczny w utrzymaniu.

Gdzie kupić odpowiedni fotel?

Designerski, a jednocześnie bardzo wygodny i praktyczny fotel ogrodowy można kupić w zaufanych sklepach z akcesoriami do domu i mieszkania. Polecamy w szczególności stronę 9design.pl. Tam dostępne są niemal wszystkie warianty foteli, które sprawdzą się pod dachem, jak i na otwartej przestrzeni. Jednocześnie pasują do nowoczesnych, ale i bardziej klasycznych aranżacji tarasu i ogrodu. Można kupić fotele ogrodowe o różnych wymiarach, które idealnie wpasują się w urządzaną przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.