Tani remont łazienki – sposoby na metamorfozę łazienki

Tani remont łazienki kojarzy się z trudnym przedsięwzięciem do zrealizowania. Towarzyszy mu dużo kurzu, brudu, które ogarniają nasze mieszkanie. Dodatkowo przy remoncie łazienki dochodzą wysokie koszta, które potrafią uderzyć w nasze portfele. Jednakże istnieją sposoby na tanią metamorfozę wnętrza. 

Tani remont łazienki

Zobacz także: Aranżacja klatki schodowej – pomysły i inspiracje

Jak zmniejszyć koszta remontu łazienki? 

Lwią część wydatków na remont łazienki pochłania brak dobrze zaplanowanej pracy i budżetu. Przede wszystkim należy się zastanowić, co dokładnie chcemy wyremontować. Wtedy możemy ustalić budżet, którym dysponujemy. Kosztami, które niewątpliwie uszczuplają nasze fundusze, są  usługi montażu i wykończenia. Wynajęcie specjalistów kosztuje, dlatego jeśli to możliwe, część prac remontowych wykonaj samodzielnie. Przeprowadzając tani remont łazienki, należy wziąć pod uwagę działania, które jesteś w stanie przeprowadzić sam.

Malowanie płytek

Skuwanie płytek to wielogodzinny i uciążliwy proces. Z pewnością dla wielu osób jest to istny koszmar, którego można jednak uniknąć. 

Malowanie płytek jest świetnym sposobem na rozwiązanie naszych zmartwień. Nie generuje hałasu, który mógłby być uciążliwy dla sąsiadów. Nie zostawia po sobie tabunów kurzu i brudu, które są zmorą każdego remontu. W sklepach możemy nabyć specjalistyczne farby, za pomocą których przeprowadzimy metamorfozę naszej łazienki. Na oczyszczone płytki należy nałożyć podkład z gruntu. Gruntowanie zapewnia lepsze połączenie między farbą a płytką oraz ochronę przed ścieraniem się. Tani remont łazienki, dzięki temu może nabrać nowego znaczenia.

Malowanie ścian

Bez wątpienia, najpopularniejszym sposobem na wykończenie ścian łazienki są płytki. Znacznie tańszym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest malowanie ścian. W związku z popularyzacją tej metody, w każdym sklepie budowlanym dostaniemy odpowiednie farby. Muszą być one przystosowane do pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Najlepiej sprawdzą się farby ceramiczne. Zapewniają ochronę przed kurzem i wodą. Jednak najtaniej wyjdzie nam farba akrylowa. Ma ona jednak swoje wady, np. ciężko rozprowadza się po nierównościach. Z pewnością skorzystanie z farb zamiast płytek wpisuje się dobrze w pojęcie taniego remontu.

Tani remont łazienki? Odnów stare meble

Wydatek na nowe meble to koszt, który z pewnością obciąży mocno nasz budżet. Świetnym rozwiązaniem będzie próba odrestaurowania naszych mebli. Wymaga to pracy własnej, ale sprawi, że nasz remont faktycznie może być tani. Dobrym sposobem będzie użycie farb specjalnie do tego przystosowanych. Odnowione meble wpłyną na metamorfozę naszego wnętrza, jeszcze bardziej nadając mu nowy charakter.

Tani remont łazienki

Zainwestuj w dodatki

Dobrze dobrane dodatki potrafią odmienić wnętrze każdej łazienki. Ich cena nie jest wygórowana, a ich wybór jest ogromny. Dodanie nowych dodatków w postaci kwiatów nada nowy charakter naszej łazience. Wymiana starych zasłon, baterii umywalkowych czy zniszczonych dywaników będzie świetnym pomysłem. Przy wyborze dodatków przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich spójność. Ta zachowana dobrze sprawi, że nasze wnętrze będzie estetyczne.  

Tani remont łazienki? Tak to możliwe!

Podsumowując, tania łazienka jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Ważny jest plan działania i pomysł, dlatego należy od tego zacząć. Dodając do tego kilka dobrych wskazówek i wkład własny, tania metamorfoza łazienki może być nie tylko szybka i przyjemna, ale także nie obciąży naszego portfela.