Ocet – cudowny środek do ogrodu

Ocet jest cudownym środkiem czyszczącym, ale czy wiesz, że ocet działa również cuda w ogrodzie?

Czyszczenie donic.

Gliniane doniczki z czasem stają się brzydkie, ponieważ wapń, minerały i sól z wody i nawozów pozostawiają na nich ślad. Ten problem może naprawić ocet. Użyj go do wyczyszczenia donic, a będą jak nowe.
Wszystko, co musisz zrobić, to usunąć luźne zabrudzenia z doniczek. Następnie moczyć je przez 20-30 minut w roztworze octu składającym się z 20-25 procent octu i 75-80 procent wody.
Im mniej używasz roztworu octu, tym dłużej doniczki muszą się moczyć. Następnie należy je wyszorować i umyć zwykłą wodą z mydłem, zanim będą w porządku i ponownie gotowe do użycia.

Przedłuży żywotność kwiatów ciętych

Ocet może być również stosowany do przedłużania żywotności ciętych kwiatów. Dodaj dwie łyżki octu i jedną łyżeczkę cukru na litr wody, a twoje kwiaty dłużej pozostaną świeże i piękne w wazonie.

Pozbądź się muszek owocówek.

Jeśli chcesz chronić swoje owoce przed muszkami owocówkami, możesz użyć octu, aby zrobić pułapkę na muchy. Pułapka składa się ze szklanki wody, pół szklanki octu jabłkowego, ćwierć szklanki cukru i łyżki melasy lub miodu. Wymieszać i zawiesić na drzewach owocowych. Mieszanka przyciągnie i złapie muszki owocówki. To samo rozwiązanie można również zastosować w pomieszczeniach.

Uszczęśliw swoje rośliny kochające kwas.

Rośliny takie jak rododendrony, gardenia i azalie uwielbiają kwas. Będą więc szczęśliwe, otrzymując tymczasowe zwiększenie dawki kwasu. Możesz szybko dać im to, podlewając je około trzy do czterech litrów wody, do których dodasz jedną szklankę octu.

Usuń rdzę z narzędzi ogrodowych.

Ocet można również stosować do usuwania rdzy z narzędzi ogrodowych. Wszystko, co musisz zrobić, to spryskać narzędzia ogrodowe octem lub zanurzyć je w nierozcieńczonym occie przez kilka minut. Opłucz i wyczyść narzędzia, aby rdza zniknęła.

kaktusy-sukuleny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.