Profesjonalne narzędzia do naprawy samochodu we własnym garażu

Posiadanie własnego garażu otwiera przed każdym fanem motoryzacji wiele nowych możliwości. Wiele napraw czy wymian części eksploatacyjnych można wykonać samodzielnie bez posiadania specjalistycznej wiedzy.

Wszystko, co musisz wiedzieć, da się dzisiaj znaleźć w internecie, a co więcej, wiele popularnych napraw i wymian zostało przedstawionych i omówionych na filmach na YouTube czy innych platformach. 

Oprócz posiadania garażu i zdobycia wiedzy, musisz zaopatrzyć się też w zestaw profesjonalnych narzędzi. Poniżej znajdziesz informacje, co będzie ci na początek potrzebne.

Zestaw narzędzi

Jakakolwiek naprawa w samochodzie, niezależnie czy chodzi zawieszenie, karoserię, silnik, układ paliwowy, układ spalania, czy cokolwiek innego, wymaga użycia jakiegoś narzędzia. Może to być klucz, śrubokręt czy nawet młotek, ale nie ma chyba czynności, którą wykonuje się gołymi rękoma. 

W związku z tym podstawą każdego domowego warsztatu jest zestaw narzędzi. Oczywiście narzędzia można kompletować w miarę potrzeb i na bieżąco powiększać swoją kolekcję, ale znacznie wygodniejszym i w ogólnym rozrachunku tańszym rozwiązaniem jest kupienie gotowego zestawu narzędzi.

Jeśli zdecydujesz się na zestaw z renomowanej firmy, to jego elementy będą dobrane tak, że znajdziesz odpowiednie narzędzie do każdej popularnej czynności. Polecamy jednak nie iść w ilość, a w jakość. Dużo rozsądniejsze jest kupienie mniejszego zestawu, który może nie będzie tak uniwersalny, niż większego, z pozoru bardziej opłacalnego zestawu od gorszego producenta, w którym jakość narzędzi jest gorsza.

Podnoszenie samochodu

Do najpopularniejszych napraw przeprowadzanych przez amatorskich mechaników należą wymiana kół na zimowe/letnie i wymiana klocków hamulcowych. Aby wykonać te czynności trzeba sprawić, aby przynajmniej jedno koło znalazło się w powietrzu.

W tym celu przyda się podnośnik. Może to być nawet prosty podnośnik tłokowy, ale inwestycja w porządniejszy sprzęt jest na pewno dobrym pomysłem. Pamiętaj też, aby dobrze zabezpieczyć samochód przed zjechaniem z podnośnika i aby nigdy nie wchodzić pod podniesiony samochód.