Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Okapy wbudowane do kuchni – wybór odpowiedniego modelu

6 marca 2023 komoda

Okap kuchenny to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. Wszędzie tam, gdzie smaży się, piecze i gotuje, potrzebne są okapy wbudowane. Ułatwią pozbycie się wilgoci i pary, a także przykrych zapachów z kuchni. Jak zadbać o komfortowe warunki w centrum domu?

Okapy kuchenne – co sprawdzi się w Twojej kuchni?

Obecnie bez problemu znajdziesz sprzęt przeznaczony do montażu w różnych miejscach w kuchni. Wydajne okapy kuchenne występują w rozmaitych odcieniach i wymiarach. Dzięki temu okap może stanowić także ozdobę wnętrza. Okapy z oświetleniem LED, które stanowi jednocześnie dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu, pomoże w przygotowaniu potraw. Część modeli posiada panel dotykowy, a wszystkie mogą pracować na różnych poziomach prędkości. W naszej ofercie znajdziesz okapy z filtrem aluminiowym, filtrem węglowym lub ze stali nierdzewnej. Który typ okapu kuchennego wybrać, by posłużył domownikom przez lata?

Okapy kominowe – tuż nad kuchenką

Okap kominowy jest umieszczany bezpośrednio nad kuchenką. Ma on zwykle prosty, klasyczny kształt znany od wielu lat. Model ten umożliwia odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza poza budynek. Oznacza to, że działa jedynie podłączony i zamontowany tuż przy przewodzie wentylacyjnym. Cechą charakterystyczną okapów kominowych jest ich efektowna obudowa, która zasłania nieestetyczną rurę do wentylacji. Ten model sprawdzi się m.in. w domu jednorodzinnym, w którym można dokładnie zaplanować umieszczenie komina.

Okap podszafkowy – filtry pochłaniające zapachy

Okap montowany w szafce kuchennej nad kuchenką pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i pary wodnej bez podłączenia do sieci wentylacji. Okapy do zabudowy działają w obiegu zamkniętym – jest to możliwe dzięki wbudowanym specjalnym filtrom. Radzą sobie one z aromatami oraz wilgocią, konieczna jest jednak ich regularna wymiana. Ten model to tak zwany okap teleskopowy, który zastępuje dno mebla umieszczonego nad miejscem do gotowania. Urządzenie sprawdza się doskonale w małych kuchniach, w których każda odzyskana przestrzeń się liczy. Jeśli nie chcesz pracochłonnego montażu, zdecyduj się na okap podszafkowy.

Okapy wyspowe albo przyścienne

Okapy przyścienne przeznaczone są do montażu na ścianie w kuchni. Podłącza się je bezpośrednio do systemu wentylacyjnego. To także modele, które oczyszczają zanieczyszczone powietrze, przepuszczając je przez własny filtr. Z kolei okap wyspowy montuje się bezpośrednio na wyspą kuchenną. Idealnie sprawdza się on też w przypadku kuchni połączonych z salonem. Często wynika to z faktu, że okapy wyspowe przyjmują efektowne, ozdobne kształty. Jak widać, wszystko zależy od budowy i planowanego wystroju kuchni.

Na co jescze zwrócić uwagę przy wyborze okapu?

Przy zakupie okapu liczy się nie tylko sposób montażu. Warto zwrócić uwagę na takie parametry jak klasa energetyczna, poziom hałasu i wydajność maksymalna. Oferujemy ciche modele, które nie będą zagłuszać rozmów czy muzyki przy pracy. Systemy oszczędności energii pozwala na wydajną pracę bez obaw o rachunki. Zapewniamy okapy, które mają odpowiednią moc do skutecznego pochłaniania zapachów i wilgoci. Różne kolory, takie jak srebro, biel, czerń czy stal nierdzewna, sprawiają że urządzenia dopasują się do każdego designu kuchni.

Okap dobrym rozwiązaniem dla każdej kuchni

Okapy wbudowane przedłużają żywotność ścian w kuchni, stanowią dodatkowe oświetlenie i chronią szafki przed gromadzeniem się wilgoci. Ich praca pozwala zachować pomieszczenia w idealnym stanie. Wybierz model, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania i zamów montaż w swojej kuchni.

Redakcja ocalmyogrody.pl

Nasz zespół tworzą doświadczeni profesjonaliści w dziedzinach wystroju wnętrz i budownictwa. Dzięki wieloletniej praktyce i głębokiej wiedzy, dostarczamy rzetelne porady oraz inspiracje, które pomogą Ci w tworzeniu pięknych i funkcjonalnych przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak pozbyć się moli z domu? Najlepsze sposoby na ochronę odzieży
Jak pozbyć się myszy z domu? Sprawdzone i szybkie rozwiązania
Jak zwiększyć wilgotność w domu? Praktyczne wskazówki

Jesteś zainteresowany reklamą?