Jak zmienić mieszkanie na wiosnę?

Wiosna to czas, gdy zastanawiamy się nad zmianami w naszych mieszkaniach. Warto zastanowić się nad odświeżeniem wnętrza, czy zadbaniem nad zmianą wystroju, czy dekoracji. Jakie modyfikacje wprowadzić w mieszkaniu, by było jasne i przestronne?

Kolor ma znaczenie


Niestety nasze mieszkania bardzo często są mniejsze niż byśmy tego chcieli. Warto zastanowić się jakie są sposoby na rozjaśnienie wnętrza, które pozwolą na uzyskanie pomieszczenia, które będzie przestronne i przyjemne.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozjaśnienie mieszkania jest zastosowanie jasnych kolorów. Białe ściany pozwolą na uzyskanie pomieszczenia, które będzie optycznie wydawało się dużo większe, niż jest w rzeczywistości.

Wiele osób uważa, że biel na ścianach jest nudna. Nie jest to jednak prawda. Białe ściany bardzo łatwo ozdobić dekoracjami. Galeria rodzinnych zdjęć, grafiki na ścianie, czy ciekawy obraz ożywią pokój.

Podłoga – numer dwa pokoju


Skuteczne sposoby na rozjaśnienie wnętrza to wykorzystanie jasnej podłogi. Parkiet, panele podłogowe, czy dywan w jasnych kolorach sprawią, że salon będzie wydawał się przestronny oraz elegancki.

Warto pamiętać, że jasna podłoga ma jeszcze jedną zaletę. Bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Wiele osób błędnie zakłada, że ciemny kolor podłogi będzie łatwiejszy do sprzątania. Na ciemnym kolorze, na który pada światło widać każdy, najdrobniejszy nawet kurz.

Światło – będzie nastrojowo


Dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu można stworzyć bardzo nastrojowe miejsce. Sposoby na rozjaśnienie wnętrza to zastosowanie kilku źródeł światła o zmiennym natężeniu. Światło górne jest niezbędne w trakcie oficjalnych imprez rodzinnych. Kinkiety na ścianie pozwolą oświetlić rodzinna galerię zdjęć, czy elegancki obraz. Oświetlenie ledowe można wykorzystać do podświetlenia półek, czy komody.

Bardzo ważne jest zastosowanie lampki podłogowej lub stołowej, która pozwoli doświetlić wnętrze, gdy mamy ochotę na lekturę. Wykorzystanie tak różnorodnego oświetlenia pozwoli sprawić, że salon będzie bardzo ciekawym miejscem.

Mniej znaczy lepiej


Wnętrze, które jest przeładowane zawsze wydaje się ciasne, małe i ciemne. Nie jest to pokój, w którym z przyjemnością spędzamy czas. Jednym ze sposobów na rozjaśnienie wnętrza jest unikanie wielu mebli oraz ozdobnych bibelotów.

Przestrzeń, która niknie, gdy w mieszkaniu jest dużo mebli zawsze wydaje się mała. Wybierając dekoracje warto skoncentrować się na bibelotach, które są w jasnych kolorach. W niewielkim mieszkaniu warto ograniczyć się do dekoracji takich, jak poduszki na kanapie, ciepły pled na łóżku, czy eleganckie firany w oknie.