Zegar ścienny w salonie – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Wiele osób pragnie posiadać w salonie element łączący w sobie walory estetyczne z funkcjonalnością. Warunki te idealnie spełnia zegar ścienny. Ważne jest jednak, aby w przypadku salonu taki zegar został właściwie dobrany. Na co zatem zwracać szczególną uwagę przy jego wyborze?

Jaki zegar ścienny pasować będzie do salonu?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że w przypadku salonu nie każdy zegar ścienny będzie pasował. Na pewno nie powinno wieszać się w salonie zegara posiadającego dość głośny mechanizm. Może być to po prostu irytujące. Wybierając zegar ścienny do salonu postawić należy na taki, który pracuje odpowiednio cicho. Po drugie, zegar ścienny w salonie powinien być praktyczny. Musi odpowiadać indywidualnym gustom. Wszystko po to, aby korzystanie z niego było wygodne. Dobrze może się tu sprawdzić duży zegar ścienny. Dzięki temu tarcza zegara będzie widoczna z każdego miejsca w salonie. Wybierając zegar ścienny do salonu uwagę zwrócić należy na materiał, z jakiego zegar został wykonany. Salon to pomieszczenie reprezentacyjne. Taką funkcję musi spełniać także zegar. Dlatego zakupić należy zegar ścienny wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Dobór zegara ściennego do salonu

W przypadku salonu duży zegar ścienny pasować musi do aranżacji pomieszczenia. W przypadku salonu urządzonego w stylu klasycznym zegar dopasować można do mebli. Jeśli salon urządzony jest w stylu rustykalnym, to świetnie może sprawdzić się tu drewniany zegar ścienny. Jak wcześniej wspomniano, ważne jest z jakiego materiału zegar został wykonany. Na rynku dostępne są zegary ścienne stalowe, drewniane, plastikowe czy akrylowe. Każdy z tych materiałów dobrze się sprawdzi, pod warunkiem, że będzie to materiał naprawdę solidny. Pozostaje jeszcze kwestia koloru zegara. To jest już kwestia indywidualna. Wszystko zależy od tego, czy chce się, aby zegar był wyróżniającym się elementem, czy delikatnym akcentem w salonie.

Na jakiej wysokości powiesić zegar w salonie?

Kolejna kwestia dotyczy tego na jakiej wysokości powiesić duży zegar ścienny w salonie. Z jeden strony zegar powinien być odpowiednio wyeksponowany, z drugiej korzystanie z niego powinno być wygodne. To na jakieś wysokości powiesić zegar zależy w dużym stopniu od wielkości ścian. Najlepiej, aby zegar powieszony został na wysokości wzroku lub nieco wyżej. Najważniejsze jest, aby nie trzeba było go szukać wzrokiem. Dodatkowo wieszając zegar, pamiętać trzeba, aby znajdował się on w centralnym punkcie na ścianie. Zwłaszcza jeśli nie jest to jedyna rzecz, jaka na tej ścianie wisi.