Wiosenne wnętrze

Wiosna to pora na zmiany. Po zimowej wszechobecnej szarości, z radością patrzymy na budzącą się do życia przyrodę, nieśmiało zieleniące się trawniki i maleńkie pąki na drzewach. To też moment, gdy nowa energia zachęca do odmienienia swojego otoczenia. Dotyczy to również wnętrz, w których mieszkamy. Po czasie świątecznych dekoracji, nordyckich wzorów i zimowych motywów, pora na dodanie wnętrzom lekkości i świeżości. Nie ma na to lepszej pory, niż początek wiosny.


Jak zatem powinna wyglądać aranżacja wnętrz na wiosnę?

Z pewnością warto postawić na całkowitą odmianę po zimie. Doda nam to nowej energii i pozwoli zupełnie inaczej spojrzeć na nasze mieszkanie czy dom. Jeśli dysponujemy niewielkim budżetem, a marzy nam się zmiana aranżacji, warto pomyśleć o zmianie domowych tkanin, takich jak zasłony, dekoracyjne poszewki na poduszki, czy też obrusy, bieżniki i serwetki. Tym sposobem niewielkim kosztem możemy zapewnić naszemu wnętrzu nowy charakter. Warto postawić na jasne kolory.

Od lat niezmiennie modne są pastele – delikatne róże, błękity, ciepłe odcienie szarości. Dobrym pomysłem może być też wplecenie w mieszkaniową stylistykę koloru zielonego. Jeszcze bardziej podkreśli on nadchodzącą wiosnę i nawiąże do budzącej się do życia przyrody. Jeśli natomiast planujemy większe zmiany, na które możemy przeznaczyć większe środki finansowe, możemy rozważyć chociażby zmianę koloru ścian czy nowy dywan o jasnych barwach.

Dodatki w wystroju – mała wielka rzecz


Niezależnie od tych propozycji, koniecznie należy pamiętać o sile drobnych dodatków, które pomogą całkowicie odmienić wnętrze. Kolorowe świece, nowe świeczniki, wiosenne obrazki w jasnych ramach, czy choćby nowy wazon, w którym gościć będą wiosenne tulipany, pozwolą nadać naszemu wnętrzu wiosennej świeżości. Nie zapominajmy też o symbolu wiosny, który lada moment zawita do kwiaciarni – cudownie pachnących kolorowych hiacyntach, których zapach jest zwiastunem nadchodzących coraz cieplejszych i coraz bardziej słonecznych dni.


Jeśli zastanawiacie się, czy warto poświęcić czas i środki finansowe na zmianę aranżacji wnętrz na wiosnę, zdecydujcie się to zrobić. Nawet drobne zmiany potrafią nadać mieszkaniu świeżości. Kto próbował takich zmian, ten wie, że to nie tylko korzyści estetyczne. Po zimowych miesiącach i długich wieczorach, takie drobne wiosenne zmiany dodają mnóstwo energii do działania, zachęcają też do wprowadzania kolejnych wiosennych zmian. Małe zmiany we wnętrzu mogą pobudzić w nas chęci do dalszych działań, dzięki którym odświeżymy nie tylko swoje cztery katy, ale również znajdziemy w sobie nową wiosenną energię do życia.