Solidna szklarnia ogrodowa – możliwość długoletniego korzystania

Obfite zbiory świeżych i ekologicznych warzyw, owoców i ziół, relaks przy pracach ogrodniczych, podwyższenie estetyki przydomowej przestrzeni – to tylko niektóre z zalet posiadania szklarni w ogrodzie. Aby jednak móc się nią w pełni cieszyć, warto wybierać solidny model. Co to jednak oznacza w rzeczywistości? Jakie to są trwałe szklarnie ogrodowe?

Z czego wykonuje się solidne szklarnie ogrodowe?

Obecnie szklarnie ogrodowe wykonuje się z różnych materiałów np. poliwęglan. Sięgnięcie po szklarnie z najpopularniejszych materiałów nie jest jednak gwarancją ich trwałości. Ważne jest, aby tworzywo było sprawdzone, przetestowane. Takim jest szkło hartowane, z którego obecnie wykonuje się najtrwalsze i najsolidniejsze szklarnie ogrodowe, które w ogrodach służą przez wiele lat. Modele, które oferują Szklarnie z Runowa, można użytkować nawet do 20 lat, z czego 12 objęte jest gwarancją. Wynika to z tego, że wykorzystywane przez Szklarnie z Runowa szkło hartowane (grubości 4 mm)  wykazuje wysoką odporność na zmiany temperatury i warunki atmosferyczne. Pod ich wpływem szkło nie zmienia właściwości fizyczno-chemicznych, a także swojej wysokiej estetyki.

szklarnia

Jaka powinna być dobra i trwała szklarnia ogrodowa?

Szklarnia w ogrodzie przede wszystkim powinna być stabilna. Konstrukcja nie może chwiać się np. pod wpływem podmuchów wiatru. Ważne jest również to, aby mocno trzymała się gruntu i nie osuwała np. po intensywnych deszczach. Stabilność konstrukcji powinna iść w parze z ogólną trwałością. Bardzo ważne jest tu odpowiednio przygotowane podłoże. Do szklarni z Runowa idealny będzie dobrze wypoziomowany fundament. Mniejsze modele można stawiać na bloczkach betonowych. Trwałość szklarni zapewnią hartowane szyby grubości 4mm. To hartowane szkło przy zbiciu czy uszkodzeniu nie pęka, a jedynie rozpada się na tysiąc małych, ale nie ostrych kawałków.

Jakie szklarnie ogrodowe są przyjazne uprawom?

Szklarnie ogrodowe, z których będzie można korzystać przez długie lata to też te sprzyjające uprawą i gwarantujące obfite zbiory. Aby tak było, muszą one być odpowiednio zbudowane. Uprawą sprzyjać będą m.in. stosowane przez Szklarnie z Runowa przezroczyste ściany, które zapewniają odpowiednią przepuszczalność promieni słonecznych i gwarantują właściwą ilość światła. Zastosowane w dachu szkło dyfuzyjne rozprasza promienie słoneczne, dzięki czemu naszym uprawą nie będzie za gorąco w bardzo upalne dni. Chcąc osiągać duże plony, warto też postawić na ergonomiczne szklarnie ogrodowe ze skośnymi ścianami, które zapewniają większą powierzchnię podłoża. Ogrodnikom, którzy na małym metrażu chcą cieszyć się lepszymi efektami upraw, Szklarnie z Runowa polecają natomiast pawilony z prostymi ścianami.

szklarnie

Solidne szklarnie na lata – jak je wykorzystać?

Szukając szklarni ogrodowych na lata, dobrze też pomyśleć o ich wykorzystaniu i przeznaczeniu. Nie zawsze pawilon musi być warzywniakiem. Warto postawić na modele uniwersalne, którym można też przydzielić inne zadania. Te szklane dzięki swojej stabilności, solidności i estetyce mogą pełnić rolę nie tylko przydomowego warzywnika czy zielnika, ale też dodatkowego pomieszczenia np. jadalni, bawialni, salonu, ogrodu zimowego. Właściwości szkła hartowanego pozwolą na korzystanie z wnętrza przez cały rok. W chłodniejsze miesiące można wstawić do nich piecyk gazowy i wtedy możemy się cieszyć taką szklarnią cały rok.