Oświetlenie do sypialni w stylu industrialnym – sprawdzone propozycje

Sypialnia urządzona w stylu industrialnym nie musi być surowa, zimna i nieprzyjemna. Nawet zastosowane elementy z betonu potrafią dawać wrażenie przytulności, jeśli pomieszczenie może liczyć na odpowiednio dobrane oświetlenie. Jakie lampy sprawdzą się w sypialni zaaranżowanej na modny loft lub w stylu industrialnym? Podpowiadamy, co warto wybrać?

Trzy rodzaje lamp

W sypialni potrzebne są trzy rodzaje oświetlenia: główne, zadaniowe i dekoracyjne. Każde z nich przyjmuje na siebie inną rolą, zaś wszystkie razem są w stanie sprawić, że sypialnia będzie komfortowa w codziennym użytkowania, przyjazna i harmonijna pod względem estetycznym.

Oświetlenie główne ma za zadanie równomiernie rozświetlić całe pomieszczenie. Jest to szczególnie ważne w sypialniach, w których znalazło się miejsce na szafę oraz toaletkę.

Oświetlenie zadaniowe to lampy oferujące subtelne wiązki światła, docierające do znacznie mniejszych fragmentów przestrzeni. Przydaje się przy łóżku, np. do czytania tuż przed snem lub wtedy, gdy zachodzi potrzeba wyjścia do ubikacji, a w nocy jeden z partnerów nie chce budzić osoby śpiącej obok.

Oświetlenie dekoracyjne, jak sama nazwa wskazuje, ozdabia. Sprawia, że sypialnia nabiera charakteru, aranżacyjnie jest spójna, ale nie brakuje jej również ciekawych walorów estetycznych. Lampy spełniające każdą z tych ról można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/.

Lampy wiszące do sypialni industrialnej

Wiemy już, jakiego typu oświetlenie jest nam niezbędne. Czas na wybór lampy, która zagości na suficie.

W aranżację industrialną wpisują się lampy wiszące, na długich linkach, zakończone metalowym kloszem lub abażurem. Ciekawie prezentują się także propozycje, w których żarówka dużych rozmiarów bądź w nietypowym kształcie czy kolorze, pozostaje nieosłonięta. W połączeniu z ciepłą barwą światła można liczyć na wrażenie przytulności, a do tego równomiernie rozprowadzone światło.

Lampy zadaniowe i ich rola

Jako lampy zadaniowe sprawdzają się kinkiety bądź plafony. Zacznijmy od pierwszej propozycji. Kinkiety mogą zagościć nad wezgłowiem łóżka lub nad szafkami nocnymi, dzięki temu można zaoszczędzić miejsce na meblu stojącym tuż przy łóżku. O tym, jak urządzać sypialniane wnętrza mając do dyspozycji kinkiety, warto poczytać na stronie http://4budowlani.com.pl/.

Zamiast kinkietów do dyspozycji mamy plafony. Te lampy sprawdzają się zarówno jako oświetlenie główne, jak i zadaniowe. Plafony dostępne są w szerokiej palecie kształtów, wzorów, a także w nietypowym designie, więc ich dobranie do industrialnej aranżacji nie stanowi najmniejszego problemu.

Oświetlenie dekoracyjne – ozdabiamy sypialnią industrialną

Modne sypialnie loftowe oraz urządzone w stylu industrialnym, nie obejdą się bez detali, które będą stanowiły o finalnym wrażeniu. Zamiast jednak nadmiaru dekoracji niepraktycznych, których zarówno sypialniane wnętrza, jak i industrialne wystroje nie lubią, wybierzmy lampę. Funkcjonalną, bo oferującą światło, i stanowiącą uzupełnienie aranżacji industrialnej.

Szukajmy wśród kolorów złota, srebra i miedzi. Nie bójmy się połączenia metalu z surowcami naturalnymi. Nie strońmy również od niczym nieosłoniętych żarówek, także z widocznym żarnikiem, aby uzyskać ciekawy efekt estetyczny, a sypialnię uczynić wyjątkową przestrzenią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.