Jak zabezpieczyć okno przed owadami?

Jeśli nadchodzą ciepłe dni, to znak, że wraz z nimi nastąpi inwazja owadów, które chcą się przedostać do naszych pomieszczeń. Na szczęście są świetne, sprawdzone rozwiązania, dzięki którym nie musimy się martwić o niechcianych brzęczących towarzyszy. Jak skutecznie uchronić domy oraz siebie przed atakami komarów, pszczół oraz meszek? Poniżej odpowiemy na to pytanie.

Moskitiera na okna

Jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej praktycznych rozwiązań jest moskitiera na okna. Dzięki takiemu zastosowaniu, nie jesteśmy narażeni na wdychanie toksycznych substancji w przypadku stosowania środków odstraszających insekty oraz mamy całkowitą pewność, że do środka nie dostaną się owady. Kolejnymi zaletami moskitier na owady jest cena oraz łatwość montażu. W sprzedaży jest dostępnych kilka rodzajów moskitier, z których najpopularniejsze są moskitiery rolowane i ramkowe. Dzięki nim zapewniona jest skuteczna ochrona przed owadami oraz pyłkami.

Moskitiera ramowa

Ten rodzaj moskitier umożliwia bezinwazyjny montaż na profilu okiennym za pomocą obrotowych haczyków. Umieszcza się je bezpośrednio na skrzydle okna lub drzwi, dzięki czemu nie ma trudności z ich otwieraniem lub przechodzeniem przez nie. Kolor stelaża może być biały, brązowy lub antracytowy, a kolor siatki szary lub czarny. Stelaż wykonany jest z PVC o dużej sztywności. Jest to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Idealnie komponuje się również z zewnętrzną powierzchnią okna. Ten typ jest również mocowany za pomocą haków obrotowych.

Dlaczego moskitiera to pewny wybór?

Komary stają się szczególnie niechcianymi szkodnikami. Ich aktywność nasila się szczególnie wieczorem i w nocy. Efektem ukąszeń jest ból i swędzenie skóry. U niektórych osób występują reakcje alergiczne, więc nie warto bagatelizować problemu jakim są owady.

Po pierwsze, moskitiera na okno to opłacalna inwestycja, cechująca się bezkonkurencyjnym stosunkiem ceny do jakości. Za niewielkie pieniądze otrzymujesz skuteczną ochronę przed wszelkiego rodzaju owadów.

Po drugie, do produkcji moskitier stosuje się wytrzymałe materiały występujące w wielu odcieniach, które możemy dostosować do naszych preferencji. Moskitiera okienna wykonana jest w 100% z wytrzymałej tkaniny poliestrowej, która jest bardzo gęsto tkana, dzięki czemu nawet najmniejszy owad nie ma szans dostać się do środka. Tkanina jest również bardzo łatwa w pielęgnacji i można ją bez problemu prać w temperaturze 30°.

Po trzecie, dostępność rozmiarów od 100 x 100 cm do 150 x 300 cm (szerokość x wysokość) można stosować siatkę do wszystkich standardowych rozmiarów okien.

Wysokiej jakości moskitiera na okno uchroni Cię przed powyższymi niedogodnościami, dzięki czemu zawsze możesz szeroko otworzyć okno, aby cieszyć się świeżym powietrzem. Przekonasz się w praktyce, jak przydatny jest moskitier na owady po letniej burzy, kiedy zagęszczenie komarów jest szczególnie duże. Podczas gdy Twoi sąsiedzi nadal siedzą w dusznym pomieszczeniu, Ty możesz cieszyć się świeżym przeciągiem powietrza i komfortową temperaturą w domu. Moskitiera na okno zdecydowanie i pewnie podnosi jakość życia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.