Co przemawia za tym, aby wybrać białe płytki do łazienki?

Podczas urządzania wnętrz najważniejsze staje się to, aby kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Pomieszczenia mają być przytulne, funkcjonalne i estetyczne. Wszystkie elementy wyposażenia powinny do siebie pasować, czyli tworzyć spójność aranżacyjną. Istotne jest dobranie właściwych materiałów i dodatków. Zdecydować trzeba także o tym, w jaki sposób wykończyć ściany i podłogi. W przypadku łazienki świetnym rozwiązaniem będą białe płytki, uniwersalne i ponadczasowe. Oczywiście mają one też pewne wady, dlatego warto wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy.

Białe płytki do łazienki – zalety

Białe płytki, które znajdziesz na stronie https://kaflando.pl/ prezentują się bardzo efektownie w łazience. Wspaniale pasują do armatury, wprowadzają też nieco elegancji do pomieszczenia. Jak wiadomo, biel kojarzy się z czystością i stabilnością. Ma to szczególne znaczenie w łazience. Niezależnie od tego, w jakim stylu ktoś chce zaaranżować pomieszczenie, zawsze świetnym wyborem będzie biel. Jest ona neutralna, stanowi świetną bazę. Można zestawiać ją z dowolnymi kolorami i zawsze uzyska się świetny efekt. Odnajdzie się w pomieszczeniach skandynawskich, nowoczesnych, minimalistycznych, glamour, industrialnych. Oczywiście jeśli dla kogoś jest ona zbyt surowa, wręcz nudna, to wystarczy wprowadzić mocniejsze akcenty, czyli dodatki w wyrazistych kolorach. W ten sposób wnętrze od razu stanie się przytulniejsze. Białe płytki wspaniale pasują do elementów wyposażenia ze złota, miedzi i stali. Jeszcze lepszy efekt uzyska się po połączeniu bieli z drewnem.

Białe płytki nie zawsze dobrym wyborem?

Białe płytki do łazienki – https://kaflando.pl/kategoria-produktu/plytki-biale/ mają wiele zalet, ale nie są wolne od wad. Odwiecznym problemem osób, które decydują się na takie rozwiązanie, jest problematyczna pielęgnacja. Jasne płytki trudniej utrzymać w nienagannej czystości. Konieczne staje się także dokładnie i częste czyszczenie fug, które mają tendencję do zmieniania zabarwienia. Zaczynają one żółknąć, to niestety prezentuje się niezbyt efektownie. Kolejnym problemem staje się to, że na białej powierzchni wszelkie zabrudzenia mocno rzucają się w oczy. Przykuwają one wzrok niczym magnes. Trzeba zachować ogromną ostrożność podczas stosowania kolorowych kosmetyków. Niestety łatwo o powstawanie nieestetycznych przebarwień na białych płytkach. Plamy na jasnej powierzchni trudno potem wyeliminować. Istotne staje się także używanie odpowiednich detergentów, najlepiej przeznaczonych właśnie do białych płytek. W ten sposób można ograniczyć podatność na występowanie plam i zacieków. Warto też wypróbować skuteczny i domowy sposób w postaci kwasku cytrynowego lub octu. Poradzi sobie przykładowo z żółtym zabarwieniem i plamami.