7 pomysłów na obudowę wanny

Spędzasz czas w swojej łazience każdego dnia, więc dlaczego nie uczynić jej piękną? Zamontowanie płytek wokół prysznica lub wanny może nadać łazience bardziej wyrafinowany wygląd i stworzyć okazję do dostosowania przestrzeni do Twojego osobistego stylu. Remont łazienki lub aranżacja nowej jest jednym z trudniejszych przedsięwzięć dla projektanta wnętrz, ale obudowa wanny może pomóc uprościć zadanie podczas projektowania wystroju.

Pomysły na zabudowę wanny

  1. Aby obszar wanny wydawał się większy niż jest w rzeczywistości, warto rozważyć zastosowanie płytek wielkoformatowych na ścianach, a nie na podłodze. Płytki wielkoformatowe mają mniej linii fugowania, łazienka będzie się wydawać znacznie większa, niż jest w rzeczywistości.
  2. Innym sposobem na wizualne powiększenie przestrzeni jest użycie tego samego koloru w całym pomieszczeniu. Aby uniknąć sytuacji, w której przestrzeń wygląda płasko lub zwyczajnie, użyj płytek z kamienia naturalnego w kolorze zbliżonym do koloru samej wanny. Kamień naturalny ma naturalne zróżnicowanie i głębię, która różni się w zależności od płytki, co doda elegancji projektowi.
  3. Krzywe mozaiki: Jeśli Twoja wanna jest zaokrąglona, rozważ wyłożenie jej powierzchni mozaiką. Mozaiki to malutkie płytki, które będą owijać się wokół krzywizny wanny, eliminując potrzebę prostokątnego zabudowania wokół wanny.
  4. Kamień dekoracyjny: Wykorzystanie jednego rodzaju materiału na kilka różnych sposobów w obudowie wanny pozwala stworzyć subtelny, ale elegancki projekt. Cyzelowane i gładzone płytki kamienne są sparowane z płytkami z kamienia dekoracyjnego, aby stworzyć jednolity projekt, który ma dużo zmienności i szczegółów.
  5. Relaksujące odosobnienie: Pod oknem w tej głównej łazience kryje się oaza relaksu. Biała boazeria na froncie wanny odróżnia ją od bogatych szafek w kolorze espresso. Lśniące płytki mozaikowe i delikatna oprawa świetlna tworzą specjalne miejsce do kąpieli.
  6. Oszałamiająca obudowa wanny: Nadaj swojej wannie obecność dzięki wspaniałej obudowie z płytek oraz baterii montowanej na środku. Okna wpuszczają mnóstwo naturalnego światła, nadając łazience lekkości i przestronności. Aby zapewnić prywatność, lekkie zasłony z tiulu zasłaniają widok na łazienkę, nie zmniejszając przy tym ilości światła wpadającego przez okna.
  7. Prostota: Ta wanna wolnostojąca jest połączeniem niezrównanego stylu i niewymuszonej prostoty. Niepozorne, lniano-białe ściany stanowią tło dla kawałka szarego kamienia, który otacza obudowę wanny. Choć niewielkie, szczegółowe baterie i główka prysznicowa wpisują się w proste i eleganckie credo tej przestrzeni.

Sprawdź ofertę na wanny od renomowanych producentó w sklepie https://arenalazienek.pl/pl/c/Wanny/147.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.