Czy warto zamontować markizę nad taras?

Markizy tarasowe mogą stanowić doskonałe rozwiązanie wielu zewnętrznych dylematów, od stworzenia cienia i schronienia, po oszczędność energii, a nawet dodanie wartości do Twojego domu.

Zadaszenie nad taras — zalety

Ochrona przed słońcem

Markizy tarasowe mogą zapewnić idealny cień na zewnątrz, dzięki czemu Twoja rodzina będzie mogła cieszyć się ciepłą pogodą bez konieczności wchodzenia do środka. Niezależnie od tego, czy markiza posłuży do stworzenia zacienionego miejsca do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, chłodnego miejsca do relaksu po pracy w ogrodzie, czy bezpiecznego miejsca do zabawy dla dzieci w słoneczne dni, może ona obniżyć temperaturę w zacienionym miejscu nawet o 20 stopni, zmniejszając ryzyko udaru cieplnego i oparzeń słonecznych.

Zadaszenie markiza zwiększy przestrzeń życiową

Markiza pozwolą Ci powiększyć przestrzeń mieszkalną w ogrodzie, dzięki czemu zyskasz dodatkowy pokój. Oczywiście nie spowoduje to drastycznego wzrostu ceny domu, jak w przypadku rozbudowy, ale da złudzenie większej przestrzeni w domu, zwiększając jego atrakcyjność oraz przyjemność, jaką czerpiesz z niego Ty i Twoja rodzina. Pamiętaj, że markiza nie tylko zapewni cień i schronienie ludziom, ale jeśli zdecydujesz się wyposażyć swoją przestrzeń zewnętrzną w sofy lub stół i krzesła, meble będą lepiej chronione przed działaniem słońca i deszczu.

Zadaszenie markiza da Ci wieczorną rozrywkę!

W lecie wszyscy lubimy w pełni korzystać z długich letnich wieczorów. Dlatego, nawet jeśli temperatury nie są wysokie, grill lub kilka drinków w ogrodzie z rodziną i przyjaciółmi to idealne zakończenie letniego dnia. Dzięki osłonie, jaką może zapewnić markiza, można dłużej spędzić czas w ogrodzie, bez wiatru i drobnej mżawki, które zrujnują wieczorne plany.

Oszczędność energii

Jeśli dom stoi w pełnym słońcu przez cały dzień, może pochłaniać ciepło, uwalniając je wieczorami i sprawiając, że w domu jest nieprzyjemnie gorąco. Urządzenia klimatyzacyjne mogą być drogie w eksploatacji i nie są szczególnie przyjazne dla środowiska, ale dobrze umieszczona markiza lub zadaszenie może ochronić Twój dom przed pełnym słońcem. Zacieni ona okna i ściany w ciągu dnia, dzięki czemu ciepło nie będzie absorbowane przez dom, co pomoże utrzymać bardziej komfortową temperaturę w nocy.

Dopełnienie projektu ogrodu

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym ogrodnikiem, czy wolisz ograniczyć się do minimum, aby móc cieszyć się ogrodem bez konieczności jego pielęgnacji, możesz znaleźć zadaszenie lub markizę, która będzie pasować do wystroju Twojej przestrzeni na zewnątrz. Dzięki ogromnemu wyborowi stylów i kolorów — od nowoczesnej stalowej ramy z eleganckim kremowym daszkiem po jasną i kolorową markizę, która stworzy idealną przestrzeń do zabawy dla dzieci, nie musisz zadowalać się zwykłą, funkcjonalną markizą, jeśli chcesz mieć zacienioną przestrzeń na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.