Brama wjazdowa

Zaczynając wybór bramy wjazdowej warto wziąć pod uwagę jaki mamy do dyspozycji kształt działki, ponieważ to on już w tej chwili określa nam konkretne rozwiązania. Postaram się doradzić jaką bramę wjazdową wybrać, czym różnią i kiedy sprawdzą się bramy wjazdowe rozwieralne, a kiedy sprawdzą się przesuwne.

Brama wjazdowa w ogrodzeniu

Jeżeli mamy zamiar budować ogrodzenie to bardzo ważnym elementem i częścią projektu jest brama wjazdowa. Już kiedy zaczynamy planować wjazd na posiadłość powinniśmy już brać pod uwagę bramę. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy wiedzieli, czego dokładnie szukamy, ponieważ wcale nie tak łatwo wybrać odpowiednią bramę wjazdową. Brama wjazdowa, żeby była dobra musi spełniać dwa bardzo ważne warunki. Po pierwsze muszą być one bezpieczne, a po drugie mają one nam zapewnić komfortowy wjazd na posiadłość.

Przepisy mówią o tym, że szerokość nie może być mniejsza niż 2,4 m. Warto jednak wybrać szerszą bramę, żeby ułatwić sobie codzienny wjazd do posesji. W ten sposób będzie nam po prostu łatwiej i przyjemniej, a do tego być może unikniemy przykrych kolizji. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest brama trzymetrowa.

Podczas planowania bramy warto zauważyć czy nie mieszkamy blisko ruchliwej drogi, żeby czasami podczas manewru parkowania nie spowodować zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Czynniki jakie mają wpływ na bezpieczeństwo wjazdu auta na posesje to szerokość drogi oraz minimalny promień skrętu auta. Na to ma wpływ odległość między bramą wjazdową a krawędzią drogi.

Warto dodać, że jeżeli będziemy mieli miejsce z każdej strony, z której przejeżdżamy to ta odległość będzie równa promieniowi skrętu lub większa. Należy koniecznie takie aspekty wziąć pod uwagę, ponieważ w ten sposób możemy zachować nasze auto bez żadnych zniszczeń, a także zapobiec nieciekawej kolizji podczas naszego parkowania. Jeżeli odległość będzie mniejsza to wtedy tylna część auta może najechać na bramę, ponieważ będzie ona zbyt mocno ścinała skręt. W takiej sytuacji możemy cofnąć bramę w głąb posesji lub zamontowanie bramy jeszcze szerszej, czyli takiej, która miałaby szerokość 3,5 lub 4 metrową.

Brama wjazdowa a nasze auto

Jeszcze duże znaczenie ma długość samochodu, ponieważ im jest on mniejszy tym większa szansa na to, że się zmieścimy. Na pewno wiele osób ciekawi z czego wykonane są bramy wjazdowe. Najczęściej są one wykonane ze stali. Metalem mogą być tylko wypełnione sztachetami ramy nośne. Sztachety są z drewna lub tworzywa sztucznego, ale także można znaleźć też te, które są wykonane z prawdziwej stali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.